I díky maličkostem pomáháme měnit svět i sebe k lepšímu.

Gumex kariéra - pozice

Online marketingový specialista, Praha Horní Počernice

Máte za sebou úspěšné vybudování platformy pro online prodej nebo její části? Jste zapálená pro e-commerce a umíte naslouchat? Nebo máte dokonce nápady, které v onlinu dávají smysl? Měla byste ráda zodpovědnost za e-shop www.gumex.cz, špičky na českém a slovenském trhu s průmyslovými produkty z pryže a plastů? A dokážete nám představit své dosavadní výsledky?
Jsou Vaše odpovědi ANO? Čtěte určitě dál.
Náš šéf marketingu a zároveň spolumajitel firmy hledá svou pravou online ruku.

Zeptala jsem se Libora Sedláčka, proč a koho potřebujeme?

"Nové webové stránky běží a jsou etalonem v oboru těsnění a hadic. Návštěvnost jsme meziročně zvýšili o 20%. I v takto technickém oboru zaměřeném na firmy k nám přichází 27% lidí z mobilu. A my chceme naše prodeje přes webovou platformu zvýšit ze současných 6% na desítky procent.
Jsme známí perfektním poradenstvím díky našim specialistům prodeje na pobočkách. Jejich čas a energii ale chceme věnovat především velkým zákazníkům. O ty menší se musí postarat náš web. Hledáme někoho, kdo dokáže vývojem webu a marketingovými nástroji změnit chování našich zákazníků. Náš web má být především nákupní B2B portál a nástroj, který budou firemní zákazníci používat především jako e-shop, nikoliv jen interaktivní katalog.
Hledáme někoho, kdo převezme otěže a odřídí tento dlouhodobý projekt. Někoho, kdo má dobré nápady, je zodpovědný a systematický. Někoho, kdo bude iniciátorem dalších zlepšení. Potřebujeme člověka, který tyto vize bude schopný dotahovat po jednotlivých krocích do úspěšného konce. Bude mu pomáhat náš tým (grafici, copywriter, produktové specialistky, administrátorka obsahové části), naše IT oddělení a developer stránek."

Takže nový shop běží, a přesto nám to nestačí?

"Máme za sebou úvod druhé části vývoje našeho e-shopu. Dnes může zákazník výrobky pohodlně filtrovat, nakupovat a využívat všeho, co je běžné. Jenže právě to nám v B2B nestačí. Cílem je dobudovat platformu, kterou jsme nazvali "zákaznická zóna". Naše stránky jsou dnes pro zákazníky především aktuálním katalogem. V B2B přece jen chodí většina objednávek na formulářích odběratelů mailem našim specialistům. Jenže my budujeme takové prostředí, kde zákazník vidí i ty nakupované položky, objednávky, faktury či technické výkresy, jež přes e-shop vůbec neprošly, ale jsou evidovány v našem ERP systému."

Takže se nejedná o klasický e-commerce..

"O to je implementace náročnější. Spojujeme online svět s prostředím, kde probíhá uzavírání objednávek jinak. Naše vize je ale jasná. Největší zákazníky napojíme přímo na náš ERP, nejmenší nakupují online a pro střed tu máme zákaznickou zónu, kterou potřebujeme dokončit a naučit naše zákazníky používat."

Co by měl náš nový online specialista umět?

"Kromě komunikace a schopnosti zadávat písemně práci programátorům bude jeho denním chlebem jejich práci přebírat, analyzovat a testovat. Po zapracování bude tím, kdo zná nejlépe naše online prostředí. Svou pozornost nebude ale věnovat jen technikáliím. Na druhé straně totiž chceme vždy vidět člověka a jeho potřeby a tomu uzpůsobovat chod našich systémů."

Takže jeho práce je především analýza potřeb a navržení dalších funkcionalit?

"To především, ale musí také zvládat námitky kolegů týkající se již vytvořených řešení a umět obhájit, proč to máme vymyšleno právě tak. Bude rozumět souvislostem a navíc musí být schopen relativně rozsáhlé administrativní činnosti týkající se webu. Tím myslím jak kontrolu faktur od dodavatelů, tak přípravy manuálů pro administraci a funkčnost jednotlivých částí webu. V ideálním případě by měl zvládnout i tvorbu krátkých textů při tvorbě našich mailových kampaní a práci s našimi databázemi."

Ve firmě pořád skloňujeme pojem zákazník. To je kdo?

"V našem případě je to většinou zaměstnanec průmyslové firmy, který má na vizitce napsáno nákupčí, údržbář nebo konstruktér. A nákupčí od e-shopu očekává něco jiného, než konstruktér. Firem, které u nás ročně alespoň jednou nakoupí je více než 13 tisíc. Zákazníků tedy několikanásobně víc. To proto jim nasloucháme, proto děláme kontinuální průzkumy, detailně se ptáme a měříme NPS. Zákazník je pro nás někdo, bez koho jsme nikdo, a proto mu musíme rozumět."

S kým bude nový online specialista běžně komunikovat?

"O tom, jak důležitý pro nás ten člověk je vypovídá i to, že bude součástí rady ředitelů. Bude se také účastnit porad vedoucích prodeje a komunikovat s kolegy z marketingu, obchodních týmů, zákaznického oddělení i nákupu. Nejčastěji bude komunikovat s projektovým manažerem dodavatelské IT firmy programující e-shop a naším IT oddělením. Nesmím ale zapomenout ani na externí UX, SEO a PPC konzultanty. A samozřejmě se zákazníkem (při řešení funkčních potíží nebo testování). Snad z toho i vyplývá, do čeho všeho musí mít náš nový kolega vhled a co by měl umět"
Co od nového kolegy ještě očekáváš?
"Těším se, že přijde kolega nebo kolegyně, která má pracovitost, rychlost i poctivost ve své DNA. Bude rozumět online prostředí a schopna vnímat nové podněty. Nechci někoho, kdo už všechno zná, ale naopak člověka, který je zvyklý na sobě pracovat, dívat se dopředu a za své výsledky nést plnou zodpovědnost."

Těším se na něj! Co ho nebo ji na oplátku naučíme?
"Dostane od nás kompletní podklady k funkčnosti e-shopu, vysvětlíme mu náš ERP systém, stejně jako další souvislosti a postupy."
Nezbývá než se zeptat, proč by měl takový skvělý člověk chtít pro GUMEX pracovat?
"Měl by mít chuť se realizovat, vidět, že je součástí skvělé firmy. Musí sám cítit, že to je ta správná práce, jež ho naplňuje. Podle mě je ta možnost tvorby něčeho reálného v nehmotném světě úžasná. Přál bych si, aby ho to bavilo, aby to pro něj byla hra, kterou stojí za to hrát. Každý den, znovu a znovu!"
Tak co myslíte? Poznali jste se? Cítíte, že vaše schopnosti u nás můžete uplatnit? Chcete k nám nakouknout?
Reagujte na pozici vložením CV, přidejte něco o sobě, zašleme Vám vstupní dotazníky a když váš profil bude odpovídat složení našeho týmu, velmi rád se s Vámi setkám na pohovoru.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Sezemická 2885/6, 193 00  Praha-Horní Počernice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Mzda

40000-53000 Kč/měsíc

Benefity

Bonusy/prémie, sleva na firemní výrobky/služby, stravenky/příspěvek na stravování, vzdělávací kurzy, školení, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, firemní akce, individuální rozpočet na osobnostní růst

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (mírně pokročilá)

Zadavatel

GUMEX, spol. s r.o.

 

Kontakt

GUMEX, spol. s r.o.
Jana Lagová
Telefon: 605 72 63 93

Zaujala vás naše nabídka a splňujete požadavky v inzerci?

To jsme moc rádi, už zbývá jenom jeden krok.
ODPOVĚDĚT a vložit aktuální životopis s fotografií. Osobní schůzky realizujeme s vhodnými kandidáty velmi rychle.
Na viděnou

Kde nás najdete?

Strážnice

GUMEX, spol. s r.o.

Za Drahou 1856

Strážnice

696 62

Praha

GUMEX, spol. s r.o.

Sezemická 2885/6

Praha 9 - Horní Počernice

193 00

Brno

GUMEX, spol. s r.o.

Modřická 785/66

Moravany u Brna

664 48